Новини клубу
НОВАЧОК З ФУТБОЛЬНОЇ ДИНАСТІЇ. ІНТЕРВ’Ю-ЗНАЙОМСТВО З ОЛЕКСАНДРОМ ДУДАРЕНКОМ

Олександр Дударенко – новачок футбольного клубу «Куликів-Білка». До нашої команди прийшов, маючи за спиною дебют в УПЛ за «Лівий Берег». Загалом на професійному рівні пограв достатньо. Хлопець має хорошу швидкість, працездатність і мобільність. Азів футболу навчався в дідуся – Миколи Дударенка, який дав путівку в великий футбол багатьом відомим гравцям, серед яких Роман Яремчук, Богдан Шуст, Григорій та Борис Баранці та інші. Рідний брат дідуся Олександра Володимир навіть грав за збірну Радянського Союзу, а батько Олександра Сергій свого часу грав за «СКА-Орбіту», до слова, разом з теперішнім головним тренером команди Богданом Костиком. У нашому інтерв’ю Олександр Дударенко розповідає про свою сім’ю, кар’єру, а також про перехід у «Куликів-Білку».
Олександре, ти народився у футбольній сім’ї. Зважаючи на це, у тебе, мабуть, був невеликий вибір яким видом спорту займатися…
Пам’ятаю, в дитинстві не було такого, щоб тато чи дідо наполягали, що я обов’язково маю стати футболістом. Це був суто мій вибір. Звісно, футбол у нашій родині був всюди, і мене це підштовхнуло до того, щоб зайнятися цим спортом.
Рідний брат твого діда Володимир був дуже сильним футболістом, грав навіть за збірну Радянського Союзу. Чи спілкувався колись з ним?
Особисто з ним жодного разу не спілкувався. Все, що знаю, – це з розповідей діда та тата. Вони казали, що він був неймовірним футболістом, був чемпіоном СРСР та зіграв два матчі за збірну у 1971 році.
На фото: Олександр разом з батьком Сергієм та дідусем Миколою…
Твоїм першим тренером був дідусь Микола Іванович…
Так, коли я починав займатися футболом у 6-7 років, мій дідусь працював дитячим тренером. Спочатку я тренувався зі старшими на рік, разом із гравцями 1994 року народження, а згодом перейшов до його групи в академію «Карпат». Рік навчався в «карпатівській» школі, але так сталося, що дідусь перейшов працювати до ФК «Львів».
На тренуваннях він був дуже вимогливим і завжди «тримав дистанцію». Навіть не дозволяв мені називати його дідом – лише Микола Іванович. Якщо я десь не слухався, нервував чи поводився неправильно, міг без вагань вигнати з тренування. Але через кілька хвилин підходив і казав: «щоб більше такого не було», і я повертався до роботи.
Чи відчував якийсь дискомфорт або додаткову відповідальність через те, що твоїм тренером був дідусь?
Ні, жодного дискомфорту не було. На той час я був ще дитиною, це був лише п’ятий клас, і я не сприймав це як додаткову відповідальність. Єдине, що помічав – товариші по команді, можливо, трохи більше зі мною дружили саме через те, що дідо був тренером.
Як розвивалася кар’єра після школи «Карпат»?
Пройшов випробування за U-17 та U-19. До U-19 мене запросив Володимир Беззуб’як. Саме тоді вперше почали проводити чемпіонат серед команд U-19. Ми показували хороші результати, а команда складалася з хлопців 1993-1995 років народження. Потім моїми наставниками були Ігор Йовічевіч, Андрій Тлумак, Радослав Боянов, Степан Юрчишин. Було дуже цікаво тренуватись та грати під керівництвом цих фахівців.
Перед сезоном 2013/2014 головну команду «Карпат» очолив Олександр Севідов і ти навіть їздив з «зелено-білими» на збори в Туреччину…
Я почав тренуватися з молодіжним складом під керівництвом Ігоря Йовічевіча, але несподівано мене взяли на збори з першою командою. Це було хвилююче, але я отримав неймовірний досвід. Проте в основній команді була дуже велика конкуренція, і дебютувати в УПЛ так і не вдалося.
Як тобі прижилася позиція лівого захисника?
Коли дідо був моїм тренером у «Карпатах», він ставив мене на позицію крайнього півзахисника. Але вже коли нас тренував Роман Деркач, він побачив мене на позиції лівого захисника, і з того часу вона стала моєю основною. Звісно, бували випадки, коли я закривав позицію крайнього півзахисника або навіть опорного півзахисника, коли не вистачало гравців, але загалом більшість кар’єри я грав саме на позиції лівого захисника.
Як склалася ситуація в «Карпатах» і чому ти вирішив перейти до МФК «Миколаїв»?
У «Карпатах» я мав важкі травми. Спочатку отримав перелом великогомілкової кістки на тренуванні, і пропустив чотири місяці. Після реабілітації почав тренуватися та вийшов на перший матч в основному складі дублю. Однак у тому матчі знову травмували ту саму ногу, і вже довелося ставити не просто гіпс, а й пластину. Загалом я відновлювався близько шести-семи місяців.
Після цього повернувся до дубля, але відчував, що час рухатися далі, адже конкуренція була велика. Я не зміг закріпитися в основній команді «Карпат», і тоді виник варіант пограти в Першій лізі. За порадою батька я поїхав до Миколаєва. Там головним тренером був львів’янин Руслан Забранський, і це був цікавий період у моїй кар’єрі. Я звикав до дорослого футболу, рівень Першої ліги був високий, команди добре укомплектовані, і тренер мені довіряв. Після року перебування мені запропонували продовжити контракт, але я вирішив вибрати інший варіант і приєднатися до львівського «Руху».
За «Рух» ти так і не заграв…
Пройшов з командою збори, але тренер команди Руслан Мостовий, на жаль, уже покійний, мені відверто сказав, що на лівому краю оборони у нього буде грати Володимир Бідловський, який непогано себе проявив у чемпіонаті. Сидіти на лаві не хотілося і подався у стрийську «Скалу», яка тоді грала у Другій лізі. Там мав хорошу ігрову практику.
Згодом новий клуб. Ти перейшов у вінницьку «Ниву».
«Ниву» очолював Денис Колчин, який зателефонував мені з пропозицією, і я погодився. Тоді команда виступала в Другій лізі. Сезон у Вінниці був для мене корисним – зіграв 23 матчі й здобув великий ігровий досвід. Коли головний тренер покинув команду, я вирішив не продовжувати контракт.
Як виник перехід до «Вереса» і як твоя кар’єра розвивалася там?
Головний тренер «Вереса» Олег Шандрук зателефонував мені та запропонував перейти в його команду. Після того, як я приїхав до Рівного, мені запропонували вигідні умови контракту, і я став гравцем «Вереса» на півтора роки. Під керівництвом Шандрука я регулярно грав в основному складі, але через півроку змінився тренер. Юрій Вірт став головним тренером і привів нових футболістів. Спочатку ще мав надію залишитися в основному складі, але з часом ситуація змінилася: я зіграв лише в Кубку України, а в чемпіонаті переважно був на лаві запасних.
Як ти потрапив до нових «Карпат» після матчів чемпіонату Львівщини?
Команда під керівництвом Андрія Тлумака грала в чемпіонаті України серед аматорів і готувалася до Другої ліги. Тренер добре мене знав і запропонував приєднатися до «Карпат». На той час в мене були інші хороші пропозиції, зокрема з клубів Першої та Другої ліги.
В «Карпатах» ти грав не на стандартній для себе позиції латераля, як це вплинуло на твою гру?
Так, я грав лівим латералем, що було для мене незвично. Це вимагало багато атакувальної роботи та постійної присутності в штрафній суперника, але водночас треба було й активно відпрацьовувати в обороні. Пригадую, що забив два голи в дебютному матчі за «Карпати» в Другій лізі проти київського «Рубікона».
Сезон 2022/2023 ти провів у тернопільській «Ниві», яка виступала в Першій лізі. Як це сталося?
У «Карпатах» не все склалося, тренерський штаб, мабуть, не бачив мене в основному складі. І тоді я отримав пропозицію від Андрія Купцова перейти в «Ниву», адже він знав мене ще по молодіжному складу «Карпат». Я погодився, і спочатку все йшло добре, але старт чемпіонату в нас не вдався. Нічиї та дві поразки і тренера звільнили. Для мене це було несподівано, десь відчував, що це не справедливо. Звільнення тренера і стало вирішальним фактором чому я також не залишився в команді.
Як поступила пропозиція від «Лівого Берега»?
До команди мене запросив Віталій Первак, з яким мені довелося працювати в Тернополі. Він допомагав Андрію Купцову. Звісно, що я погодився.
Як відбувся дебют в УПЛ? Що відчував в той момент?
Дебют відбувся в першому турі проти «ЛНЗ». Це був незабутній момент для мене, адже я вперше вийшов на поле в українській Прем’єр-лізі. Ми програли цей матч, пропустивши гол на останній хвилині. Дуже мріяв, що мій дебют в УПЛ побачив мій дідусь, але, на жаль, цього не сталося. Наприкінці 2023 року він відійшов у кращий світ.
Як ти пережив цей момент?
Це був важкий удар для мене та нашої сім’ї. Я завжди мріяв, щоб дідусь побачив мою гру в УПЛ, але, на жаль… Коли у нас була гра проти «Карпат», я зробив футболку з принтом дідуся і написом: «Знаю, що ти хотів побачити цей матч».
Чому ти не залишився в «Лівому Березі»?
Коли команда потрапила до Прем’єр-ліги, конкуренція стала набагато серйознішою, була постійна ротація складу. В останніх матчах добре себе проявив бразилець Сідней, забивши два голи. І зрозуміло було, що в такій ситуації мені, 29 років, не хочеться бути запасним гравцем. Я прагнув грати в основному складі, тому вирішив, що не хочу проводити час на лаві запасних і прийняв рішення піти.
Серед професійних команд ти також виступав і за ФК «Куликів» у Прем’єр-лізі Львівської області.
Так. Хороші спогади про цей період. Коли переходив у «Куликів-Білку», уже знав президента Мирона Остапчака. Тоді ФК «Куликів» мав дуже хороший склад. Грав навіть кілька матчів проти ФК «Юність» (Нижня-Верхня Білка). Пригадую, були моменти коли «Юність» нас «возила»… Але у матчах «Куликова» проти «Юності» непросто було двом командам. Дві команди, вважаю, були добре укомплектовані.
Як відбувся перехід у «Куликів-Білку»?
Перехід у «Куликів-Білку» багато в чому відбувся завдяки моєму товаришу Юрію Трушу, який став одним із ключових зв’язків у цьому процесі. Також спілкувався з спортивним директором команди Володимиром Дуткевичем, який запропонував приєднатися до команди та зазначив, що тренерський штаб і президент клубу Мирон Остапчак, віце-президент Олександр Ролько зацікавлені у мені та бачать мене в складі.
Я вже працював із Мироном Михайловичем раніше, тому добре знаю його як чесну та порядну людину. Багато чув хорошого і про Олександра Ролька. Також розмовляв із хлопцями з команди – з більшістю знайомий особисто, і всі вони позитивно відгукувалися про клуб.
«Куликів-Білка» – це амбітний проєкт, і, маючи можливість повернутися до Львова, я вирішив допомогти місцевій команді виконати поставлені завдання.
Яку роль у твоїй кар’єрі відіграє Юрій Труш? Чи можна його назвати твоїм агентом?
Юрій – мій товариш. Я ніколи не мав справи з агентами. Всі команди, які мене запрошували, це були особисті запрошення від головних тренерів. Юрій зараз розвивається в цій сфері тому й допоміг мені працевлаштуватися.
Ким ти себе бачиш після завершення кар’єри у футболі?
Хотілось би залишатись пов’язаним з футболом, але й в інших сферах також. Можливо, буду розвиватися в підприємництві, але любов до футболу залишиться. Я точно буду пов’язаний з футболом, але в якій ролі – ще не можу сказати. Я вже думаю про тренерську діяльність, але поки не бачу себе саме дитячим тренером. Можливо, більше працюватиму з тими, хто трохи старший, скажімо, з 19-річними. Щодо маленьких дітей – важко себе уявити в такій ролі.
Під час своєї кар’єри ти часто обговорював свої матчі з дідом і татом? Виникали суперечки щодо футболу?
Ні, дідусь завжди підтримував мене, а тато розбирав мої матчі. Якщо гра була погана, він казав, що не вдалося, і я не заперечував. Вони завжди правильно оцінювали мою гру, і я з ними погоджувався.
Які в тебе захоплення, крім футболу?
Я люблю проводити час в горах, подорожувати, до війни часто їздив на море за кордон. Граю в більярд, теніс, настільний і великий – не професійно, але активно. Дома рідко сиджу, але люблю подивитися гарний серіал або фільм з дружиною.
Інформаційний центр ФК «Куликів-Білка»
Інші новини

ЗАЛІТАЙ ВСЕРЕДИНУ КОМАНДИ
До Вашої уваги черговий випуск про життя всередині команди.

НАШ СУПЕРНИК. «ДНІСТЕР» ЗАЛІЩИКИ
Перша документальна згадку про команду «Дністер» Заліщики датована 1913 роком. За свідченнями тогочасної преси команда із такою назвою провела зустріч з командою «БАСК» Чернівці і поступилася з рахунком 0:8. У часи СРСР «Дністер» яскраво заявив про себе у 70-ті роки, коли ставав володарем кубку Тернопільської області (1970, 1972 р.р.) та чемпіоном області 1974 року. Також…
Топ-статті

ПЕРЕМАГАЄМО ВІЛЬХІВЦІ НА ВИЇЗДІ (ВІДЕО)
Новини клубу
2 Листопада, 2024

ВІЛЬХІВЦІ – КУЛИКІВ-БІЛКА. ТРАНСЛЯЦІЯ
Новини клубу
2 Листопада, 2024

НАШ СУПЕРНИК. СК «ВІЛЬХІВЦІ»
Новини
1 Листопада, 2024